INŻWIERT inż. Sławomir Siuda - przewierty, przeciski, ścianki szczelne, odwodnienia
O NAS HISTORIA MAPKA KONTAKT
POGRĄŻANIE I WYRYWANIE ŚCIANEK SZCZELNYCH Z GRODZIC STALOWYCH
- rodzimej produkcji - G-62, G-61, G-46, Gz-4
- oraz AU, PU-6,PU-16,PU-32 - standart luksemburski

Do pogrążania jak i wyrywania grodzic używamy metody tradycyjnej oraz hydraulicznych wbijaków wibracyjnych o zmiennej częstotliwości.

Oprócz zestawu wibrującego firma Inzwiert posiada tradycjyne wibromłoty a także dostosowane do zabudowy na samojezdny kafary, młoty wolnospadowe wykorzystywane w ciężkich warunkach do dobijania grodzic na odpowiednią rzędną. Metoda ta jest bardzo wydajna i daje bardzo dobre efekty jednak można ją stosować tylko w otoczeniu nie wrażliwym na wstrząsy i wibrację.

Grodzice zwane także larsenami są jednostkowymi elementami ścianki szczelnej.

Jest wiele typów grodzic o różnym kształcie i różnych parametrach wytrzymałościowych, konstruowanym w taki sposób aby uzyskać maksymalny wskaźnik wytrzymałości przekroju na zginanie przy jego minimalnej masie. Oprócz wytrzymałości i wagi bardzo ważnym elementem grodzicy jest jej zamek, element łączący pojedyncze brusy, musi on zarówno zapewnić statyczną ciągłość konstrukcji jak i jej szczelność. Nasze zaplecze materialowe obejmuje wiekszośc dostępnych na rynku typów grodzic co umożliwia nam dostosowanie właściwości nośnych i wytrzymałościowych ścianki do potrzeb i życzeń klientów.

ZALETY WIBROMŁOTÓW NA TLE INNYCH, PODOBNYCH MASZYN

a) możliwość wbijania elementów każdego typu ( rury stalowe, dwuteowniki, profile),
b) utrzymywanie minimalnej częstotliwości podczas pracy wibromłota
c) automatycznie redukowana amplituda przy ciśnieniu 360 bar,
d) dostosowanie amplitudy do warunków gruntowych podczas wbijania bądź wyciągania elementu - przy zastosowaniu wibromłotów typu HF var,
e) system zdalnego sterowania SPS pozwalający na utrzymywanie drgań sąsiednich budowli w granicach dopuszczalnych ( 1-2 mm).

PODSUMOWANIE

Wibromłoty jako urządzenia przyjazne dla środowiska i posiadające parametry dostosowujące je do warunków gruntowych z powodzeniem mogą być stosowane na każdej budowie.

INŻWIERT inż. Sławomir Siuda
25-146 Kielce, ul. Leśniówka 74
tel.: 603-847-646 • e-mail: biuro@inzwiert.pl
Projekt i realizacja: Arena Internet